Julia Valtaneni "Secret Garden" teeb värvirõõmsa kummarduse Eesti loodusele

Julia Valtanen
Julia Valtanen "Tulips". Autor/allikas: Julia Valtanen

Peterburi juurtega maalikunstnik ja graafiline disainer Julia Valtanen avas Põhjala galeriis näituse "Secret Garden", mis on värvirõõmus kummardus Eesti loodusele.

Julia Valtanen on lõpetanud Sankt Peterburgi Togliatti ülikooli ning maalikursuse Eesti kunstiakadeemia avatud akadeemias. Näitusel on väljas läbilõige tema viimase aasta töödest.

"Tulin mõned aastad tagasi Peterburist Eestisse ja just siin hakkasin ma väga palju viibima looduses. Ma tundsin sügavat sidet siinse looduse ja maastikega," tunnistas Valtanen "Aktuaalsele kaamerale".

"Ja mul tekkis küsimus, millist rolli kohalik loodus mängib nüüdisaegse inimese elus. Salaaed on see paik, kus iga inimene võib endale sellesama küsimuse esitada."

Julia sõnul on armastus värvide vastu käinud temaga alati kaasas ning kõige paremini väljendab ta oma seisundeid just värvide kaudu.

"Tegelikult on siin palju sümboleid. Nende säravate värvidega ma tahaksin aidata vaatajal jõuda sügavamale, kaugemale ja leida üles neid sümboleid, mida mul on siin tõesti palju," märkis ta.

"Aga kui minna üldisemaks, siis minu jaoks väljendab see elurõõmu."

Näitusel Põhjala teise korruse koridorigaleriis on lisaks maalidele väljas ka valik Julia Valtaneni kollaaže ning mõned puuskulptuurid.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: