Galerii. ERM avas Tallinnas oma näitusekoha

Eesti Rahva Muuseum (ERM) avas kolmapäeval Tallinnas Rotermanni kvartalis uudsel galeriipinnal näituse "Igal asjal on oma aeg". ERMi 11 näituseakent tutvustavad muuseumi esemete kogu põhjal koostatud väljapanekuid.

Esimene näitus "Igal asjal on oma aeg" esitleb ERM-i kogude esemeid piibliteksti kaudu, kus igale reale on juurde põimitud erinevad asjad. Nii näeb rea "Aeg vaikida ja aeg rääkida" kõrval punkar Kojamehe teksapükse või "Aeg nutta ja aeg naerda" boasalli, mida Ülle Ulla kasutas Viru varietees esinedes. 

Eesti Rahva Muuseumi ja Rotermanni kvartali koostöölepe sai allkirjastatud aprillikuus ERM-i sünnipäeval. Selle järgi saab ERM enda kasutusse 11 akent Rotermanni kõige uuema hoone Ajamaja fuajees, kus näeb muuseumi esemekogul põhinevaid näitusi.

Eesti Rahva Muuseumi pesa loomises pealinna ei ole siiski midagi esmakordset.

"Tallinnas on ERM juba korra olnud. Esimese maailmasõja ajal, 1916. aastal, ei olnud vanavarakogujatel võimalik kogu kogutud kraami Tartusse tuua ja nii loodi pealinna mõneks ajaks Eesti Rahva Muuseumi väike esindus. Nüüd loodame olla püsivamalt seal kohal."

Näitus "Igal asjal on oma aeg" on avatud Rotermanni kvartali Ajamajas aadressil Rotermanni 6 iga päev 8–22.

 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: