Juuli alguses jõuab kinolinale film Frida Kahlost

Frida Kahlo
Frida Kahlo Autor/allikas: pressimaterjalid

Itaalia dokumentalisti Giovanni Troilo kunstiline portreefilm "Frida" ühest ikoonilisemast ja äratuntavama stiiliga naisest möödunud sajandi kunstimaastikul linastub kinos Artis alates 6. juulist.

Frida Kahlo oli kunstnik, kelle elu peegeldasid tema maalid. Just piltide kaudu jutustas ta oma lugu: noorena kogetud trauma, mis jäi teda elu lõpuni piinama, armastuse ja reetmise tragöödia, poliitilised võitlused ning peamiselt julgus olla tema ise. 

Pärast surma sai Kahlost kunstiikoon, kelle näitusi külastasid sajad tuhanded huvilised. Ta oli inspiratsiooniks raamatutele, lauludele, filmidele ja moeetendustele. Film uurib, kes oli Frida Kahlo tegelikult ning kuidas tuleb mõista tema valu ja kannatusi väljendavaid maale, mis on samas tulvil energiat ja elujõudu.

Näitleja ja režissöör Asia Argento on teejuhiks Mehhiko südamesse, kus avanevad Frida Kahlo (1907-1954) kaks palet – kannatustega palistatud elurada ja tingimusteta armastus kunsti vastu.

"Frida" näitab huvilistele esmakordselt fotosid, rõivaid ja teisi kunstnikule kuulunud isiklikke asju, mis on hoiul tema endises kodus, nüüdses Mehhiko ühes populaarsemas muuseumis. Intervjuudes ja lavastuslikes vahepalades astuvad üles muuseumi juhataja, fotograafid, kunstnikud ja kunstiteadlased – inimesed, kelle elu ja loomingut on Frida Kahlo mõjutanud.

Vaid 47-aastaselt meie seast lahkunud Kahlo surmapäev on 13. juuli. "Frida" jõuab ekraanile 6. juulil, Frida Kahlo 114. sünniaastapäeval. 

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: