Rahvusvaheline töötuba Muhu Print mõtiskleb sel aastal jälgede üle

Irena Lawruszko trükiprotsess
Irena Lawruszko trükiprotsess Autor/allikas: Muhu print

Eesti vabagraafikute ühenduse korraldatav rahvusvaheline töötuba Muhu Print toimub sel suvel seitsmendat korda. Töötoa juht on Ukrainast pärit ja Poolas tegutsev graafik Irena Lawruszko ning töötoa teema on jälg.

Jälje jätmine on graafikakunsti põhiolemus. Muhu Prindi töötoas mõtiskletakse selle üle, kuidas väikesed jäljed mõjutavad suuremat pilti, suhestutakse looduskeskkonnaga, jälgitakse enda jäetud jälgi ning mõtiskletakse jälgedest loodusele. Osalejad saavad võimaluse praktiseerida sügavtrüki peenekoelisi võimalusi ja soovi korral luua ka ka suureformaadilisi töid (sealhulgas video, kohaspetsiifilised installatsioonid, performance).

Irena Lawruszko töötoas jäetakse jälgi trükiplaatidele. Kasutatakse pinnasöövituse võimalusi, joonte sügavusi ning fotodetailide lisandusi. Söövituste etapid väetistega võimaldavad piiramatul hulgal eksperimente. Söövituse järjestikused etapid tekitavad ootamatuid efekte. Milline jälg lõpuks paberile jõuab, on juba suurem jälgede segamise ning kombinatsioonide tulemus.

Loomingulisel nädalasel workshop'il osaleb 20 kutsutud professionaalset graafikakunstnikku Eestist, Ungarist ja Poolast.

Laupäeval 31.07 
kell 17 – avatakse Kunstitalu õuel pop-up-näituse kursusel valminud töödest
kell 19 – toimub muusikute duo Anneli Aken ja Tõnu Timm kontsert

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: