Tartus Aparaaditehases avab uksed uus raamatupood

Tartu loomemajanduskeskuse inkubant Kristel Kalda Tartus Aparaaditehases raamatupoe Biblioteek.
Tartu loomemajanduskeskuse inkubant Kristel Kalda Tartus Aparaaditehases raamatupoe Biblioteek. Autor/allikas: pressimaterjalid

Neljapäeval, 5. augustil avab Tartu loomemajanduskeskuse inkubant Kristel Kalda Tartus Aparaaditehases raamatupoe Biblioteek, mis koondab raamatusõpru lugemisklubisse, korraldab raamatuesitlusi ja pakub nii lastele kui suurtele võimalust ka kohapeal aega veeta.

Kirjandusteoste hulgast leiab poest nii ilu- kui teadmiskirjandust, laste- ja noorteraamatuid, elukunstiteoseid kui ka valiku muukeelset kirjandust.

"Kuna Eestis ilmub aastas üle 3500 erineva teose, siis Biblioteek aitab oma eelvalikuga parimad teosed lihtsamini üles leida. Eriline rõhk on lõunaeesti kirjandusel ning Eesti autorite tutvustamisel välismaalastele – poest leiab terve riiulitäie teistesse keeltesse tõlgitud eesti kirjandust. Lisaks uutele raamatutele on müügil valik kasutatud raamatuid," rääkis Kalda.

Biblioteegis on lisaks raamatuelamuste saamisele võimalik toetada ka kohalikke ettevõtteid ja esindatud on erinevad Lõuna-Eesti väiketootjad.

Bibilioteek asub Tartus Aparaaditehases (Kastani 42, 1. sissepääs) ja ootab alates 5. augustist raamatusõpru ja teegurmaane esmaspäevast reedeni kell 10–18 ning laupäeviti kell 11-16. Biblioteegi avamine on osa ka 2. augustil algava armastusfilmide festivali Tartuff programmist.

Kalda on Tartu Loomemajanduskeskuse inkubant ning lisaks Biblioteegile koordineerib ka lugemisklubi "Trükimust ja pool pokaali". Lisaks Kaldale kuulub Biblioteegi meeskonda ka kultuurkapitali kirjanduspreemia nominent Joosep Vesselov.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: