Tallinna Jaani kirikus avati Uno Roosvalti isikunäitus "Tähendus"

Uno Roosvalt
Uno Roosvalt "Tähendus" Autor/allikas: Pressimaterjal

Tallinnas Jaani kirikus on esmaspäevast avatud Uno Roosvalti isikunäitus "Tähendus". Näitus on pühendatud kunstniku 80. aasta juubelile.

Näituse kuraatori Erkki Juhandi sõnul iseloomustavad Uno Roosvalti väga varakult leitud eetilised kriteeriumid kunstis ja sihikindlus neid oma loomingus järgida. Samast lähtub ka maailmavaade, mis juba lapsepõlvest keskendub armastusele lähedaste inimeste ja teiste kaasolendite vastu. Nii argise kui ka üleva tähendus on tema maalidel omandanud dimensioonid, mis toidavad inimlikku lootust.

Uno Roosvalt sündis Tallinnas 22. augustil 1941. aastal ja lõpetas 1969. aastal Eesti riiklikus kunstiinstituudis maalikunsti eriala, alustades kunstinäitustel esinemist juba 1968. aastal. Ta on töötanud kaua Eesti kunstiakadeemia õppejõuna, olles aastail 1985–1995 maali õppetooli juhataja. Alates 1975. aastast on Uno Roosvalt Eesti kunstnike liidu liige ja alates 2010. aastast liidu auliige.

Arvukad esinemised näitustel on toonud kaasa väga mitmeid kunstipreemiaid – viimastel loomeaastatel Eesti maalijate liidu preemia (2000), Konrad Mäe preemia (2011), Erik Haameri kunstiauhinna (2018) ja Kristjan Raua kunstipreemia (2019).

Näitus jääb avatuks 16. augustini.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: