Emajõe suveteater tähistab 25. sünnipäeva kontsertetendusega

"25 suve südames!" Autor/allikas: Pressimaterjal

1. augustil tähistab Emajõe suveteater 25. sünnipäeva kontsertetendusega "25 suve südames!", kus esinevad Kaunimate Aastate Vennaskonna liikmed ja teised suveteatri sõbrad.

Emajõe suveteater loodi 1996. aastal Andres Dvinjaninovi eestvedamisel esimese vaid suvel mängiva professionaalse teatrina ning juba asutamisele järgneval suvel esietendus Tartus Toomemäel seiklusrikas "Robin Hood". Tähtis osa lavastuses oli toona muusikal, mille autoriks Toomas Lunge, samuti tegid "Robin Hoodis" rollid Rain Simmul, Hannes Kaljujärv ja Jüri Lumiste. Niisiis olid suveteatri sünni juures ühel või teisel moel tegevad pea kõik Kaunimate Aastate Vennaskonna liikmed  ning see ühine rännak on olnud pikk ja pühendunult püsiv.

Tänaseks on vennaskonna muusikalisse varasalve kogunenud palju omanäolist ja kuulajate-vaatajate südameisse lauldud laule erinevatest suveteatri lavastustest.
Suveteatri juubelihooaja puhul teeb Kaunimate Aastate Vennaskond meeleoluka muusikalise tagasivaate 25 unustamatule teatrisuvele, esitades parimaid laule nii varasematest lavastustest nagu "Robin Hood", "Ronja, röövlitütar", "Huck", "Nipernaadi", "Mustlaslaager läheb taevasse" ja "Koidula" kui ka hilisematest, sh "Viimane tango", "Kunksmoor" ja "Karid ja kõrgused".

Lisaks Kaunimate Aastate Vennaskonna liikmetele astuvad üles ka üllatusesinejad suveteatri sõprade seast – Reigo Tamm, Riho Kütsar, Terje Pennie, Karin Tammaru, Marika Barabanštšikova, Ingrid Isotamm, Mikk Kaasik ja ansambel Efektiiv esitavad lugusid lavastustest "Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt", "Tagahoovish", "Kadri" ning "Kasuema".

Kontsertetendus "25 suve südames!" toimub 1. augustil kell 18 Staadioni tn 48 pargis Tartus.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: