Katariina kirikus näeb DNA molekulidest ja tarokaartidest inspireeritud näitust

Töö Roonald Reiska näituselt
Töö Roonald Reiska näituselt "Tarot ADN". Autor/allikas: repro

22. juulist 30. augustini on Katariina kirikus avatud Roonald Reiska näitus "Tarot ADN" ("DNA taro"). Näituse seeria moodustavad 23 siiditrüki tehnikas printi, millel kujutatud inim- ja loomalaadsed olendid on inspireeritud tarokaartide kujundamise standardmustrist "Tarot de Marseille".

Kollektsiooni värvilistes kompositsioonides domineerivate figuuride tarosümboolikasse põimivad end ahelad, mis kujutavad DNA molekule. "Tarot ADN" on käsitsi trükitud ajavahemikus 2014–2018, iga trüki tiraaž on 30 eksemplari.

Näituse autor Roonald Reiska töötab igapäevaselt peamiselt maali, seinamaali ja siiditrükiga. Reiska on õppinud 2002--2005 Tartu kõrgemas kunstikoolis maalikunsti. Siiditrükiga hakkas ta tegelema Berliinis, kus olles ajavahemikul 2007--2015 näitas oma loomingut erinevates galeriides (Neorotitan, Serigraffeur, Tacheless jt). Hetkel elab ja töötab kunstnik Prantsusmaal.

Augustikuus toimub näitusel kohtumine kunstnikuga, täpne kuupäev selgub augusti alguses.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: