Tallinna linnamuuseum avab Soome-Eesti koostöös valminud popkultuurinäituse

1986 Linnahallis toimunud ansambli Sielun Veljet kontsert.
1986 Linnahallis toimunud ansambli Sielun Veljet kontsert. Autor/allikas: Urmas Lange

Tallinna linnamuuseum avab reedel, 13. augustil Helsingi linnamuuseumi ja Soome instituudiga koostöös sündinud sõprusnäituse "SoomEST vabaduse viise otsimas 1961–1991". Näituse kuraatorid on Tõnu Pedaru ja Anneli Jalava.

1960.–1990. aastatel muutus pop- ja rokkmuusika noorsookultuuri ühendavaks jõuks. Otsides ja oodates Soome televisioonist ja raadiost kuulsate superstaaride muusikat ja esinemisi, kohtusime ka Soome popmuusika ja popkultuuriga. Soome artistid, muusikud ja koomikud said teleri ees istuvate tallinlaste kodudes tuttavaks kui pereliikmed. Näitus on tollastelt noortelt tänastele noortele teadmiseks ja meenutuseks vanematele, seisab näituse kirjelduses.

Pärast avamist toimub Raekoja platsil algusega kell 20.00 kontsert Talsingi keikka, kus esinevad artistid Soomest ja Eestist: Pelle Miljoona, Vennaskond ja J.M.K.E.

Näituse publikuprogrammi avab laupäeval, 14. augustil kell 13.00 Soome 11. president Tarja Halonen, kes tutvustab avalikul vestlusel oma äsja eesti keeles ilmunud kodanikuühiskonna teemalist raamatut. Vestlus toimub soome keeles, seda juhib ja tõlgib paralleelselt eesti keelde Jan Kaus.

Kuni septembri 2021 lõpuni on Tammsaare pargis avatud ka Linnamuuseumi satelliitnäitus "Talsinki ühised mälestused".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: