PÖFF-ist sai olulise esinduskogu liige

PÖFF-i hundid.
PÖFF-i hundid. Autor/allikas: pressimaterjalid

Järgmisel kolmel aastal kuulub Pimedade Ööde filmifestival PÖFF rahvusvahelise filmiprodutsentide liitude föderatsiooni (Fédération Internationale des Associations de Producteurs de Films, FIAPF) festivalide komiteesse, mis reguleerib, koordineerib ja arendab maailma filmifestivalide tegevust.

Koos PÖFF-iga kuuluvad 13 liikmelisse esinduskogusse Veneetsia, Cannes´i, Berliini, Toronto, Shanghai, Tokyo, Mar del Plata, Busani ja Locarno filmifestival, samuti kolme filmitööstusorganisatsiooni – USA juhtivaid filmistuudioid ja Netflixi esindava MPA Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika esinduse, Austria filmilevitaja Square Eyesi ja Bangladeshi Filmiinitsiatiivi – esindajad.

PÖFF-i valisid komiteesse rahvusvahelise filmiprodutsentide liitude föderatsiooni akrediteeritud festivalid, mida on kokku 45. Neist 15 kuuluvad mittespetsialiseeritud rahvusvahelise võistlusprogrammiga ehk A-klassi festivalide hulka. PÖFF sai vastava sertifikaadi 2014. aastal.

PÖFF-i juhi Tiina Loki sõnul on tegu suure au, aga ka vastutusega. "Olla üks neist, kes esindab 45 maailma juhtivat filmifestivali rahvusvahelise filmipoliitika kujundamisel, näitab, kui kõrgelt meid hinnatakse."

Rahvusvahelisse filmiprodutsentide liitude föderatsiooni kuulub 27 riigi 34 filmi- ja telesaadete tootmisorganisatsiooni kogu maailmast. Föderatsioon esindab oma liikmesorganisatsioonide huve filmitööstust puudutava poliitika väljatöötamisel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: