Tartuffi publik valis lemmikuks Norra draamakomöödia "Diana pulmapidu"

"Diana pulmapidu", Liv (Marie Blokhus) ja Terje (Pål Sverre Hagen) abielluvad. Autor/allikas: kaader filmist

PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff publik valis oma lemmikuks kibemagusa kummarduse armastusele – Norra draamakomöödia "Diana pulmapidu".

Charlotte Blomi romantiline film jälgib lapse silmade kaudu tema vanemate abielu, kus tõusud vahetuvad mõõnadega ja pisarad naeruga. Filmi režissöör Charlotte Blom saab auhinnaks Mati Karmini skulptuuri "Suudlevad tudengid".

"Diana pulmapeole" järgnesid internetihääletusel avafilm "Väike kala", "Viimane suudlus" ja "Hea abikaasa".

Ööl vastu pühapäeva Tartus ja eile õhtul PÖFFi veebikinos lõppenud festivali populaarseim film oli samuti "Diana pulmapidu", millele järgnesid "Erna on sõjas" ja "Viimane suudlus". Kokku tõi Tartuffi filmiprogramm Raekoja platsile ja Athena keskusesse üle 8000 vaataja, üritusi külastas üle 1500 inimese.

Tartuffi juht Kristiina Reidolv hindas Tartuffi õnnestunuks ja tänas kõiki toetajaid ja ametlikke partnereid, samuti haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsioone, kellega koos valmis põnev programm ning toimusid esmakordselt Tartuffi suveakadeemia ja filmikriitika suvekool. "Väga tänulikud oleme ka Tartuffi publikule vastutustundlikkuse eest, et meil õnnestus festival keerulistel aegadel ohutult läbi viia," ütles ta.

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff leidis aset 2.–7. augustini. Festivali fookuses oli tänavu teadus.

"Diana pulmapidu" tele-esilinastub juba 1. septembril ETV2 ekraanil põhjamaade filmikuu raames.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: