Galerii. Kureeritud Elurikkuse fotovõistlusel võitsid kõik osavõtjad

Kuu aega väldanud fotovõistluse #MärkaElurikkust žürii otsustas võitjaid mitte välja kuulutada ning premeerida kõiki osavõtjaid.

Tartu parkide elurikkuse ja ruumilise kvaliteedi tõstmisega tegelev Kureeritud Elurikkus kutsus fotovõistlusel #MärkaElurikkust kõiki fotohuvilisi üles jäädvustama ilusaid linnalooduse hetki. Laekunud tööd näitasid linnalooduse eripalgelisust: lisaks mitmetele haruldastele kaitsealustele taimedele ja õitel toimetavatele tolmeldajatele käisid fotodelt läbi ka Tartus Emajões elav kobras ning linnaämblikud. 

Žürii, kuhu kuulusid fotograaf Mana Kaasik, biosemiootik Riin Magnus ja projekti eestvedajad, maastikuarhitektid Anna-Liisa Unt, Karin Bachmann ja Merle Karro-Kalberg, otsustas tööde mitmekesisuse tõttu, et ei soovi töid järjestusse seada ning premeeris kõiki osalejaid. Fotode autorid saavad auhinnaks raamitud Kureeritud Elurikkuse postrid, mille kujundas graafiline disainer Martin Eelma.

Kureeritud Elurikkus on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 arendusprotsessi programmi kuuluv projekt, mida veavad maastikuarhitektid Anna-Liisa Unt, Karin Bachmann ja Merle Karro-Kalberg. Projekti eesmärk on muuta aastaks 2024 Tartu kesklinna pargid elurikkaks ja meeldivaks keskkonnaks nii inimestele kui teistele linna oma koduks pidavatele eluslooduse esindajatele. Ettevõtmisega soovivad nad muuta üldlevinud linnaparkide kuvandit ning tuua looduslik keskkond inimesele lähemale.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: