Oktoobris toimub üleilmne eesti keele nädal KeelEST

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST
Üleilmne eesti keele nädal KeelEST Autor/allikas: pressimaterjalid

4.-10. oktoobrini toimub üleilmne eesti keele nädal KeelEST, mille raames toimub nii virtuaalseid mänge ja võistluseid kui ka keeleteemalisi üritusi Tallinnas.

Nädala jooksul on huvilistel võimalik võtta osa virtuaalsetest keeleõppemängudest, mida saab mängida üksi või mitmekesi. Veebi teel korraldatakse mänguõhtud, mis toovad kokku eesti keele huvilised üle ilma. 

Lisaks kutsutakse keeleõppijaid üles etendama teatristseene eesti keeles, neid filmima ja sotsiaalmeedias jagama. 

Neile, kes näitlema ei kipu, on koondatud mänguteemalised luuletused tõlkimiseks. Muidugi võib otsida teisigi mängulisi luuletusi või neid ise kirjutada. Sotsiaalmeedias jagamise teemaviide on #keelest2021. 

Videoid, tõlkeid ning tekste oodatakse aadressile [email protected], huvitavamate tööde autoritele on välja pandud ka auhinnad.

Eesti keele nädala KeelEST programmis on ka Tallinnas toimuvaid sündmusi, mida aitavad Eesti Instituudil korraldada Integratsiooni SA, Tallinna Keskraamatukogu jt. Keelenädalal külastab Doris Kareva Luksemburgi Eesti Seltsi ja Eesti Kooli Belgias; Tallinnas toimuvad keelekohvikud; Integratsiooni SA korraldab ringkäigu Estonia teatris; E-residentide selts EERICA tutvustab oma liikmetele mänguliselt eesti keelt. 

Üle ilma korraldatavate mänguliste eesti keele sündmuste kohta ootab Eesti Instituut infot mailiaadressil [email protected]

Info eesti keele nädala kohta on ürituse lehel ja Eesti Instituudi uudistes. 

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: