Galerii. Ülemiste keskuses toimus järjekordne MängudeÖÖ

Laupäeval toimus Ülemiste keskuse Apollo kinos järjekordne MängudeÖÖ, mis tõi huvilisteni muu hulgas turniirid, striimerid ja uued videomängud. Lisaks tutvustati osalejatele ulmežanri eripära, räägiti e-spordist ja videomängude arendamise võimalustest Eestis ning cosplay-võistluse käigus selgus kõige osavam ümberkehastuja.

Peasaali suure kinoekraani hõivas Red Bull Flick Eesti finaal, kus nelja kaheliikmelise võistkonna hulgast selgus e-sporditurniiril meeskond, kes esindab Eestit rahvusvahelisel laval. 

Eesti e-jalgpalli rahvuskoondislased Henry William Heinola ja Carl Robert Mägimets tutvustasid spordimängu FIFA 22 ning nende osalusel toimus ka Eesti esimene FIFA 22 turniir. 

Ka sel korral oli kohal kaklusmäng Mortal Kombat 9 ja andis osavõtjatele võimaluse enda oskuseid tõestada. Lisaks sai ürituse käigus koos lahingupartneriga ennast proovile panna ROG Warzone Battle Royale turniiril.   

MängudeÖÖ ühe kinosaali võtsid sel korral üle Eesti striimerid, kus Carms, Ohmyremi, Signej ja Luik demonstreerisid oma mänguoskuseid ja andsid publikule võimaluse nendega mõõtu võtta. 

Loengusaalis tutvustasid Eesti ulmeajakirja Reaktor eestvedajad ulmežanri eripära, rääkisid videomängude arendamise võimalustest Eestis, e-spordist ning näitlejate Märt Koigi ja Kristjan Lüüsi osalusel peeti maha ka üks Dungeons & Dragonsi mäng. 

MängudeÖÖ-l toimus ka cosplay-võistlus. Osalejad võtsid omavahel mõõtu ning selgitasid välja, kes oskab kõige paremini mõneks popkultuuri tegelaseks kehastuda.  

Kino koridorides oli võimalik tutvuda ka uute Eesti videomängude, uusimate telerite ja lauaarvutite valikuga. Pealtvaatajate meelt lahutasid Comedy Estonia koomikud. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: