Ene Mihkelsoni loomingut pühitsetakse ettekandepäevaga

Kirjanik Ene Mihkelson
Kirjanik Ene Mihkelson Autor/allikas: ERR

Neljapäeval, 21. oktoobril meenutatakse Ene Mihkelsoni 77. sünniaastapäeval kirjaniku loomingut.

Pidulikul ettekandepäeval esinevad Tartu kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi stipendiaadid ja kolmandat aastat järjest antakse üle Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia.

Jürgen Rooste räägib teemal "Vajuva vee otsingul: poeetilise pilgu piir". Loone Otsa ettekanne kannab pealkirja ""Ahasveeruse une salamustrid. Kas Mihkelson tikib Piibli lõuendile?"

Lisaks stipendiaatidele on ettekanne ka Galina Ponomarjovalt, kes kõneleb venekeelsetest raamatutest Ene Mihkelsoni raamatukogus.

Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia annavad üle Tartu kultuurkapitali juhataja Kristjan Silm ja kultuurimõtestaja žürii liige Marju Lauristin.

Ettekandepäev lõpeb vestlusringiga "Kuidas lavastada Mihkelsoni?". Vestlus on ajendatud Ugala teatris möödunud aastal lavale jõudnud Ene Mihkelsoni romaanist "Katkuhaud". Vestlusringi juhib Marju Lauristin ja selles osalevad lavastaja Priit Pedajas, näitleja ja Ugala teatri juht Garmen Tabor, Vanemuise teatri draamajuht Tiit Palu ja lavastaja ning õppejõud Merle Karusoo.

Piduliku ettekandepäeva korraldab Ene Mihkelsoni selts koostöös Eesti kirjandusmuuseumiga ja see toimub seekord Eesti loodusuurijate seltsi ruumides.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: