Filmimuuseumis avatakse näitus Prantsuse kinolegendidest

"Punane ring" Autor/allikas: Andrė Perlstein

Filmimuuseumis avatakse koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis 26. oktoobril fotograaf André Perlsteini näitus "Prantsuse kinolegendid".

Prantsuse fotograafi André Perlsteini fotonäitus 1970. aastate armastatud filminäitlejaist ja režissööridest, aga ka moe- ja muusikalegendidest viib vaataja otse võtteplatside ja moemajade kulisside taha.

Näituse avamisel on kohal fotograaf ise, juhatades 26. oktoobril kell 19 Filmimuuseumi Kinoteegis sisse temaatilise eriseansi "Punane ring", mille režissööri Jean-Pierre Melville'i ning näitlejaid Alain Deloni, Yves Montand'i, André Bourvili ja François Périer'd ta võtetel portreteeris.

Perlstein on pressifotograaf, kes on alati armastanud filmimaailma – ja filmimaailm armastab teda vastu. Režissöörid veensid teda võtteplatsile jääma. Ta sai harukordseid kaadreid näitlejatest – Alain Delonist Yves Montand'ini, Isabelle Adjanist Katharine Hepburnini.

Ajakirjade Le Point, L'Express ja Elle piltnikuna tegi ta koostööd oma noorusaja režissööride-näitlejate koorekihiga, aga ka moe- ja muusikamaailma suurkujudega nii Prantsusmaalt kui võõrsilt.

Prantsuse Instituut Eestis pühendab näituse Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale (1921-2021).

Näitus on avatud Eesti Filmimuuseumis 26. oktoobrist 2021 kuni 2022. aasta veebruarini.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: