Tartu 2024 toetab programmi rahvusvahelisi projekte miljoni euro ulatuses

Sihtasutus Tartu 2024 kutsub kultuurikorraldajaid pakkuma rahvusvahelisi sündmusi Euroopa kultuuripealinna programmi. 2022. aasta alguses avaneb rahvusvaheliste projektide taotlusvoor, mille raames toetatakse Tartu linnas toimuvate kultuuriprojektide elluviimist kuni 1 000 000 euroga.

Tartu 2024 poolse kaasrahastuse maht on kuni 70 protsenti projekti kogumaksumusest.

Tartu 2024 loovjuhi Kati Ilvese sõnul on Tartu ja Lõuna-Eesti eesmärk pakkuda Euroopa kultuuripealinnana erilisi ja uudseid elamusi publikule nii Eestist kui kaugemalt. Tervikliku programmi loomiseks toetab SA Tartu 2024 ka rahvusvahelisi suuri ja keskmise suurusega sündmuseid, mis on planeeritud toimuma 2024. aastal Tartu linnas.

"Taotlusvoorust on oodatud osa võtma projektid, mille keskmes on publikule suunatud sündmused. Taotlusvoorust ei rahastata infrastruktuuri arenduskulusid, asutuste püsikulusid ja perioodilise meedia ilmumist," lisas Ilves.

Euroopa kultuuripealinna valmivasse programmi kuuluvad elamused ja tegevused esindavad Tartu 2024 kunstilise kontseptsiooni Ellujäämise Kunstid väärtusi. Need on loodushoidlikum linna- ja maakultuur, liikumine ja vaimne tervis, paikkondlike omapärade esiletoomine, haritus ja leidlikkus, põlvkondade koosloome, kriitiline ärksameelsus ja valdkondadeülene koostöö. 

Tartu linnas toimuvate rahvusvaheliste projektide taotlusvoor on avatud 1. jaanuarist 3. aprillini 2022.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: