ETV2 filmiprogramm avardab novembris toidumaailma

ETV2 jätkab novembris teemakuude traditsiooni ja tõstab au sisse toidu. Teisipäeviti kell pool kümme õhtul jõuab ekraanile maitseküllane filmiprogramm, mis toob vaatajateni dokumentaalid toidust, toorainest ja gastronoomia suurkujudest.

Toidufilmide teemakuu avab sel teisipäeval, 2. novembril dokumentaalfilm "Toiduvõitleja", mille keskmes on toidu raiskamise vastu võitlev Ronni Kahn. Juhtides Austraalias ürituste korraldamise firmat, pani naine tähele, kui palju toitu seal iga kord ära visati. Kahn asutas heategevusorganisatsiooni OzHarvest, mis kogub üle jäänud toidu kokku ja annetab selle vähekindlustatud inimestele. Dokfilmis jälgitakse Ronni Kahni ristisõda kahe aasta jooksul Austraalias, Euroopas ja Lõuna-Aafrikas. Samal ajal on tema isiklikus elus nii valu kui ka rõõmu: ühe minia ootamatule surmale järgneb esimese lapselapse sünd teise poja peres.

Järgmisel teisipäeval, 9. novembril jõuab ekraanile dokumentaalfilm "Varjus kasvanud kohv", mis räägib kohvi kasvatamise tagamaadest ja eetikast. Filmis saavad sõna nii pühendunud kasvatajad kui kohvigurmaanid.

23. novembri film "Auguste Escoffier ehk moodsa gastronoomia sünnilugu" pajatab sellest, kuidas tänu ühele prantslasele sai sajandi eest alguse gastronoomia ehk peenkokakunst.

Teemakuu lõpeb 30. novembril eelmisel aastal valminud filmiga "Tasakaalu retsep", mille keskmes on Michelini tärniga pärjatud hispaania meisterkokk Ricard Camarena, kes oli pandeemia tõttu sunnitud restoraniäri uutes oludes ümber hindama.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: