Pianist Alice Sara Ott ühendab sooloõhtul klaverikunsti ja digiajastu

Alice Sara Ott
Alice Sara Ott Autor/allikas: Pascal Albandopulos/DG

Äsja Londonis oma värsket soolokava "Echoes of Life" esitlenud tipp-pianist Alice Sara Ott astub Eesti publiku ette sel laupäeval, 13. novembril. Kogu kontserti saadab hiidekraanile projitseeritav multimeediaprogramm, mille autor on auhinnatud arhitekt ja digimeedia kunstnik Hakan Demirel.

"Kui me Hakaniga aasta tagasi kohtusime, et koostööd arutada, siis ei teadnud me, kuhu viimaks välja jõuame. Ja kuidas näeks üldse välja muusika ja arhitektuuri ühendamine live-esitustel, kus muusika hingab igas kontserdipaigas erinevalt," rääkis Alice Sara Ott. "Kontserdiõhtut saatev video ei ole film. Siin ei ole inimesi, tegevust, kindlat lugu. See maalib silme ette arhitektuurilised ruumid, mis peegeldavad muusikat, äratavad tundeid ja loovad seoseid, pakkudes publikule võimalust leida neis ruumides enda kajad, lood ja mälestused," ütles pianist.

Alice Sara Ott on tänapäeva üks nõutumaid klassikalisi pianiste, kes vahetult enne üleilmselt vaikelu esines maailma juhtivate orkestritega ning kelle talent ei piirdu vaid interpretatsioonikunstiga.

Chopini 24 prelüüdi juurest op. 28 algav muusikaline rännak jõuab õhtu jooksul Francesco Tristano ("In The Beginning Was"), György Ligeti ("Musica ricercata I"), Nino Rota ("Valss"), Chilly Gonzales ("Prelüüd cis-moll"), Tōru Takemitsu ("Litaania I"), Arvo Pärdi ("Aliinale") ja Alice Sara Otti ("Lullaby to Eternity") loominguni.

Alice Sara Ott sõnas, et ülima hoolega ette valmistatud "Echoes of Life" live-kontserdid on tema püüd kutsuda klassikalise klaverimuusika juurde julgelt ka neid, kes seda seni peljanud. "Oleme loonud klassikalise muusika ümber mingi eksklusiivse mulli. Ja mina tahan teha selle minu sügavalt armastatud klaverimuusika inimestele kättesaadavamaks, lähedasemaks. Tahan lihvida lävepaku madalamaks."

"Ütlen liialdamata, et kui sa pole seni käinud ühelgi klaverikontserdil, siis see võiks julgelt olla sinu elu esimene. Selles audiovisuaalses tervikteoses põimub kõrgetasemeline klaverikunst oskuslikult 21. sajandi digiajastuga. See elamus jääb meelde," lisas Eesti Kontserdi produtsent Lauri Aav.

Eelmisel nädalavahetusel Londonis Queen Elizabeth Hallis toimunud esmaettekande järel on Estonia kontserdisaal Alice Sara Oti albumi "Echoes Of Life" esitlustuuri teine peatuspaik.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: