Galerii: Vanemuises alustati draamalavastuse "Kõik minu emast" proovidega

Tartus Vanemuise teatris algasid Pedro Almodóvari filmil põhinev Samuel Adamsoni näidendi "Kõik minu emast" proovid. Näidendi lavastaja on Ain Mäeots.

Pedro Almodóvari filmil põhinev näidend räägib mitmel tasandil, sügavalt ja puudutavalt armastusest – armastusest kahe naise, naise ja mehe vahel, vanema- ja pojaarmastusest, aga ennekõike emaarmastusest, mis on tugevam kui miski muu siin maailmas.

Lavastaja Ain Mäeotsa sõnul on Samuel Adamsoni lavaversioon tema jaoks loo ja dramaturgia struktuuri mõttes huvitavam ja sügavam kui film ise. "Me ei too teatrilavale kohandatud filmi. Teatrilavale jõuab lugu inimestest, erinevatest naistest, nende lugudest ja saatusest. Ma keskendun loole ja nendele näitlejatele, kes trupis on. Näitlejaisiksustest sõltub, kuidas see lugu neist välja kasvab."

"Kõik minu emast" toovad lavale näitlejad Maria Annus, Saara Nüganen, Piret Laurimaa, Ragne Pekarev, Marika Barabanštšikova, Lena Barbara Luhse, Kaia Skoblov, Robert Annus, Reimo Sagor ja Karl Kristjan Puusepp.

Näidendi on tõlkinud Martin Algus. Lavastuse kunstnik on Iir Hermeliin, videokunstnik Martin Salundi ja valguskunstnik Rene Liivamägi.

"Kõik minu emast" esietendus toimub Vanemuise väikeses majas 29. jaanuaril 2022

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: