Fotografiska avab uued filiaalid Berliinis, Shanghais ja Miamis

Fotografiska filiaal Shanghais.
Fotografiska filiaal Shanghais. Autor/allikas: pressimaterjalid

Fotografiska avab 2022. ja 2023. aastal uued filiaalid, Berliinis, Shanghais ja Miamis. See teeb rahvusvahelisest fotokunstimuuseumist maailma suurima erakunstimuuseumi.

Fotografiska teatas tulevasest laienemisest Saksamaale Berliini (2022. aasta kolmandas kvartalis), Hiinasse Shanghaisse (2022. aasta kolmandas kvartalis) ja Floridasse Miamisse (2023. aasta teises kvartalis).

Fotografiskast saab sellega maailma suurim erakunstimuuseum nii filiaalide arvu, aastas korraldatavate näituste arvu kui ka kogupindala poolest. Praegu asub Fotografiska Rootsis Stockholmis (alates 2010. aastast), Eestis Tallinnas (alates 2019. aasta juunist) ja Ameerika Ühendriikides New Yorgis (alates 2019. aasta detsembrist). 

Fotografiska filiaal Miamis. Autor/allikas: pressimaterjalid / Rockwell Group

"Meil on rõõm ja au olla esimene koht, kuhu Fotografiska 2019. aastal Rootsist jõudis. Tänased laienemised lükkavad meid veelgi suuremale kultuuri- ja fotomaailma areenile, kuhu on põnev kuuluda," rääkis Fotografiska Tallinn tegevjuht Margit Aasmäe.

"Samas ka usume, et nii suudame veelgi olulisemat ja ägedamat programmi ja kogemust pakkuda. Meie sõbrakaardi omanikud saavad lisada järjest rohkemaid reisisihte oma plaanidesse, sest Fotografiskatesse saavad nad igalpool priilt sisse."

Fotografiska filiaal Berliinis. Autor/allikas: pressimaterjalid / Bloomiimages

Kolm uut asukohta tugevdavad Aasmäe veelgi Fotografiska staatust tänapäevase muuseumielamusena. 

Ülemaailmne laienemisplaan järgneb muuseumi ühinemisele eraõigusliku töö- ja sotsiaalruumi NeueHouse'iga ning nende emaettevõtte CultureWorks asutamisele selle aasta alguses.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: