Kirjandusmuuseum alustab Kirmus-TV-ga

Esimene Kirmus-TV ülekanne toimub 9.–10. detsembril.
Esimene Kirmus-TV ülekanne toimub 9.–10. detsembril. Autor/allikas: kirjandusmuuseum

Eesti kirjandusmuuseum alustab konverentside ja muude sündmuste voogedastamist Kirmus-TV nime all.

Kirmus-TV on loodud, et senisest veelgi laiem publik saaks osa Eesti kirjandusmuuseumis loodud teadmusest ja seda teadmust vahendavatest rahvusvahelistest ja siseriiklikest konverentsidest ja muudest avalikest üritustest.

Teaduse populariseerimisel on eriti oluline jõuda õpetajate, kooliõpilaste ja üliõpilasteni ning kirjandusmuuseumi seniste videoloengute ja virtuaalnäituste kasutatavus gümnaasiumides ja kõrgkoolides lubab arvata, et Kirmus-TV ülekanded ja salvestused leiavad samuti huvitatud vaatajaid.

Eesti kirjandusmuuseumi direktori Tõnis Lukase sõnul oli Kirmuse-TV loomise järele suur vajadus ning selle varasemat käivitamist takistasid Eesti kirjandusmuuseumi remont ja voogedastamist võimaldava tehnika tarneraskused. Kirmus-TV ülekandeid saab jälgida aadressilt https://www.kirmus.ee/kirmus-TV.

Esimene Kirmus-TV ülekanne toimub 9.–10. detsembril. Vaadata saab rahvusvahelist konverentsi "Luule on ülev ehmatus. Ilmar Laaban 100", mis on ühtlasi Eesti-uuringute tippkeskuse 12. aastakonverents. Konverentsi ettekanded käsitlevad Laabani loomingu poeetikat ja Laabani paiknemist rahvusvahelise teksti-helikunsti pioneeride ja avangardi esindajate seas, lisaks toimuvad etteasted spetsiaalselt valminud teostega. Muu hulgas esietendub Eesti muusika- ja teatriakadeemia XXXI lennu etendus "Ma laaban, sa laabad, ta laabab" (juhendaja Anu Lamp), esitletakse LP-d "ETNO-TONTE. Eesti keele kõla" ning Ilmar Laabani bibliograafiat.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: