Euroopa filmiakadeemia valis välja 30 esindusfilmi NSV Liidu järgsest Ida-Euroopast

Euroopa filmiakadeemia pani töögrupiga kokku nimekirja 30 filmist, mis esindab nende meelest kõige paremini NSV Liidu lagunemise järgset Ida-Euroopa filmikunsti.
Euroopa filmiakadeemia pani töögrupiga kokku nimekirja 30 filmist, mis esindab nende meelest kõige paremini NSV Liidu lagunemise järgset Ida-Euroopa filmikunsti. Autor/allikas: Euroopa filmiakadeemia

Euroopa filmiakadeemia pani töögrupiga kokku nimekirja 30 filmist, mis esindab nende meelest kõige paremini NSV Liidu lagunemise järgset Ida-Euroopa filmikunsti. Avalikustatud nimekirja koostamises osales ka filmikriitik Tristan Priimägi, kelle sõnul oli valikuprotsess pikk ja pingeline.

"Wiesbadeni festivali direktor Heleen Gerritsen lähenes mulle ettepanekuga kriitikuna selles valimises osaleda. Kokku osales valimise ja koostamise protsessis seitse kriitikut, arutelu oli pikk ja pingeline," rääkis Priimägi.

Lisaks juba nähtutele ja pakututele vaatas ta ära veel umbes 50 filmi.

"Meie algne lühinimekiri oli planeeritust kolm korda pikem, aga lõpuks tuli kokku 30 filmist koosnev nimekiri, mis peaks kõige paremini andma filmikunsti abil edasi Ida-Euroopa riikide arengut ja identitediotsinguid NSV Liidu lagunemise järgsel perioodil, viimasel 30 aastal."

Eesti asjadest oli laual kandidaadina ka Priit Pärna "Hotell E", aga lõppfaasis otsustas töögrupp siiski piirduda vaid täispikkade dokumentaal- ja mängufilmidega ning seetõttu jäi see siiski lõppvalikust välja.

Täispikka nimekirja valikusse jõudnud filmidest saab vaadata Euroopa filmiakadeemia kodulehel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: