Ühendkuningriik on viisavaba tuuritamise suutnud võimaldada praeguseks vaid Hispaaniaga

Brexit.
Brexit. Autor/allikas: Pixabay

Ainult üks Euroopa liidu riik – Hispaania – on sõlminud Ühendkuningriigiga leppe, mis võimaldab muusikutel minna kontserttuurile tööviisata, kirjutab NME.

Väljaanne kirjutab, et pärast Euroopa liidust lahkumist pole Ühendkuningriik suutnud oma muusikute eest seista ja saavutada viisavabasid töölube kogu ühenduse ulatuses.

Ühendkuningriigi muusikuid ühendav organisatsioon (Incorporated Society of Musicians, ISM) pöördus uue Brexiti ministri Liz Trussi poole, et tema probleemi lahendaks ja kasutaks sama kõva käega lähenemisviisi nagu Trussi eelkäija Lord Frost.

ISM-i tegevjuht Deborah Annetts kirjutas valitsusele saadetud kirjas, et kõik probleemid, mis esmalt loomesektoris seoses Brexiti-järgse kaubandusleppega tekkisid, on endiselt lahendamata.

"Sektor seisab praegu silmitsi bürokraatiaga, mis on ühtaegu nii kulukas kui ka aeganõudev. Pakutud lahendused, nagu kahepoolsed lepingud EL-i riikidega, pole peale Hispaania realiseerunud ning tõsised probleemid on rannalaevanduse, transiididokumentide ja määratud sadamatega."

ISM teatas oma ametlikul Twitteri kontol, et soovib viisanõudest vabastamise lepingut, edusamme rannalaevanduse ja transiididokumentidega ja kuluka bürokraatia lõppu. "Need sammud muudaksid 2022. aasta muusikute jaoks paremaks," märkis organisatsioon.

Hispaaniaga sõlmitud lepingu kohaselt ei vaja Ühendkuningriigi muusikud ja nende meeskond enam kui 90-päevase ringreisi jaoks viisat. Suured probleemid seoses fännikaubaveo ja rannalaevandusreeglitega on siiski lahendamata, kuna kehtivad eeskirjad lubavad Ühendkuningriigist saabuvatel veokitel teha EL-i riigis ühe peatuse, misjärel on neil enne kojuminekut aega vaid seitse päeva teha veel kaks peatust.

Toimetaja: Tõnu Karjatse, Merit Maarits

Allikas: NME

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: