Erki Russow kõneleb Kalamaja muuseumi loengusarjas keskaegsest vagadusest

Madonna Jahu–Väike-Patarei tänavate väljakaevamistelt.
Madonna Jahu–Väike-Patarei tänavate väljakaevamistelt. Autor/allikas: Jaana Ratas

Kolmapäeval, 12. jaanuaril kell 18.00 räägib arheoloog Erki Russow Kalamaja muuseumi loengusarjas Kalamaja leidude näitel keskaegsest vagadusest.

Keskaegse inimese jumalakartlikkus ei piirdunud kirikus käimise või linnatänavatel toimunud protsessioonidel osalemisega. Vagadust jagus ühel või teisel moel ka linnakodaniku eraellu. Sellele pole aga siiani suurt tähelepanu pööratud, sest puudusid ainelised allikad selle kinnituseks. Seda kuni 2018.–2019. aastal Kalamajas Jahu ja Väike-Patarei tänavate vahelisel alal toimunud arheoloogiliste uurimistöödeni.

Loeng tutvustab nende kaevamiste käigus leitud leiukogu, mis näitab, kuivõrd palju oli tollase inimese argipäev läbi põimitud religioonist. Ettekandes näidatakse erandlikke leide ning arutletakse, kuidas see muudab meie teadmisi keskaegse tallinlase suhtumisest ristiusku. 

Loeng toimub kolmapäeval, 12. jaanuaril kell 18.00 Kalamaja muuseumis aadressil Kotzebue 16. Kohtade arv on piiratud ja muuseum palub osalejatel end registreerida.

Kalamaja muuseumi loengusarjas räägivad oma ala spetsialistid Kalamaja aja- ja kultuuriloo erinevatest tahkudest. Kuulda saab nii piirkonna arheoloogiast kui arhitektuurist, aga ka Kalamaja naiste soengumoodidest. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: