Tallinna keskraamatukogu peamaja on koroonaviiruse tõttu ajutiselt suletud

Tallinna keskraamatukogu
Tallinna keskraamatukogu Autor/allikas: TKK FB

Alates esmaspäevast on Tallinna keskraamatukogu Estonia puiesteel asuv peamaja koroonaviiruse tõttu ajutiselt suletud, pakutakse vaid kontaktivaba laenutuse ja tagastuse võimalust.

Tallinna keskraamatukogu teenindusdirektor Triinu Seppam-Saar sõnas, et koroonaviirus on jõudnud ka nende peamaja raamatukoguhoidjate ja nende peredeni. "Kuna meie raamatukogusid külastavad ka eakad ja teised riskirühma kuulujad, siis oleme suunanud lähikontaktsed kodukontoritesse veebiteenuseid pakkuma."

Lisaks keskraamatukogu peamajale pakub alates 8. veebruarist vaid kontaktivaba laenutust ka Nurmenuku raamatukogu. Juba möödunud nädalast alates on suletud Pääsküla raamatukogu, keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond ja Kalamaja raamatukogu, kõigi puhul võimaldatakse vaid kontaktivaba laenutust ning tagastust.

Nendes haruraamatukogudes, mille uksed jäävad ajutiselt suletuks, pikendatakse tagastustähtajad ise ära. Veebi vahendusel pakub keskraamatukogu lasteaedadele ja koolidele raamatukogutunde, seenioritel on võimalik osaleda Skype'i vestlusklubides, samuti on võimalik teoseid laenata e-raamatukogudest ELLU ja OverDrive.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: