Suri endine raadiotoimetaja Anne Parijõgi

Anne Parijõgi (1931–2022).
Anne Parijõgi (1931–2022). Autor/allikas: erakogu

Laupäeval lahkus meie hulgast 90-aastasena kauaaegne lastemuusika toimetaja Eesti Raadios, kelle saadetega on paljud kuulajad koos üles kasvanud.

1931. aastal sündinud Parijõgi oli paljudes saadetes intervjueerija rollis, kuid sellest rohkem tegi raadiosaadetes toimetajatööd.

Eesti Raadio arhiivis on tallel ligi 200 saadet 1970ndatest ja 1980ndatest, mille toimetaja Parijõgi oli, nende hulgas "Võlulaegas", "Pillihääled", "Muusika võlupeegel", "Rõõm muusikast" jm.

Tema toimetatud saadetes räägivad oma esimestest teostest ja ettekannetest Eesti tänase muusikaelu suurkujud. Hulk saateid on pühendatud muinasjuttudele ning loodusest saadud inspiratsioonile heliloojate muusikas.

Paljudes tema käe all valminud saadetes said sõna muusikaõppurid ja -pedagoogid, raadioajakirjanikuna kandis ta edasi Riho Pätsi muusikakasvatuse ideaale.

Anne Parijõgi oli endiste töökaaslaste sõnul väga tarmukas ja põhjalik inimene ning soe ja südamlik kolleeg.

Ärasaatmine toimub Pärnamäe krematooriumi suures saalis esmaspäeval, 14. veebruaril kell 14.30, lahkunu sugulased paluvad pärgi mitte tuua.

Toimetaja: Tiia Teder, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: