Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse jõuavad meenutused eestlaste teadustööst Teravmägedel

Tartu Ülikooli loodusmuuseum avab teisipäeval, 22. veebruaril rändnäituse "Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel", mis valmis koostöös Eesti Meremuuseumi ja Polaarklubiga.
Väljapaneku koostamiseks uurisid näituse koostajad Eesti teadlaste ekspeditsioone Teravmägedele, millest esimesed võeti ette juba 1970. aastatel. Näitusele on välja pandud ekspeditsioonidega seotud eesti teadlaste fotojäädvustused ja kirjapandud mälestused ning Tartu väljapaneku jaoks on näitust täiendatud ekspeditsioonide käigus kogutud esemetega.
"Teravmägede piirkond on Eestist ligikaudu kolmandiku võrra suurem ja jääkarusid elab seal rohkem kui inimesi. Juba mitmekümne aasta vältel panustavad selle uurimisse ka meie riigi teadlased," sõnas näituse kuraator ja Polaarklubi tegevjuht Katrin Savomägi.
"Esialgsele ekspositsioonile lisanduvad esemed mõlema muuseumi kogudest nagu polaarmärgid, kivimid, fossiilid, topised ja taimed herbaarlehtedel, aga ka teadlaste isiklikke asju," lisas Savomägi.
Näituse koostasid Krislin Kämärä, Katrin Savomägi ja Kairi Põldsaar. Rändnäitus jõuab Tartusse Tallinnast. Esimest korda jõudis see avalikkuse ette pealinnas, Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta suurtükitornis mullu aprillis. Sealt rändas näitus Hiiumaale Sõru muuseumisse ja pärast riigikokku.
Näitus on avatud 22. veebruarist kuni 30. juunini Tartu Ülikooli loodusmuuseumi rohelises galeriis õppeklasside kõrval.
Toimetaja: Merit Maarits