PÖFFi veebikinos näeb tasuta valikut Ukraina filmidest

Sergei Loznitsa
Sergei Loznitsa "Donbass". Autor/allikas: Kaader filmist

Ukraina toetuseks näitab PÖFFi veebikino Ukraina filmide eriprogrammi. Filme saab vaadata tasuta, kuid Ukraina filmitegijad on palunud teha oma kodumaa abistamiseks rahalise annetuse.

"Igasugune abi, ka kõige väiksem, on praegu elulise tähtsusega," ütlesid filmitegijad. "Kui meie filmid suudavad Ukraina heaks midagi ära teha, siis pole need asjata tehtud."

Hetkel on kavas kolm filmi, kuid see täieneb jooksvalt iga nädal.

- "Donbass" on üks Ukraina viimase aja olulisemaid linateoseid, mille autor Sergei Loznitsa "tõlgib" nn rahvavabariikide, Donetski ja Luhanski elu kunstikeelde ja saab tulemuseks vapustava tragikomöödia. See on 13 episoodist koosnev satiiriline teekond läbi Donbassi, kus leiavad aset grotesksed, absurdsed ja koomilised sündmused, mida ei oskaks uneski ette kujutada.

Film esilinastus 2018. aastal Cannes´i festivali kõrvalvõistlusprogrammis "Un Certain Regard" ja võitis parima režissööri auhinna.

Sergei Loznitsa "Donbass". Autor/allikas: Kaader filmist

- "Kui puud langevad" on Marõsja Nikitjuki romantiline draama, milles segunevad postsovetlik realism ja unenäolised fantaasiaid. Ukraina kolkakülas elav Larõssa, kes on armunud nägusasse kriminaali, otsustab koos temaga põgeneda, et ahistavast keskkonnast ja eelarvamustest vabaneda, taustaks looduse metsik ilu ja värske vabaduse kuritegelik kaos.

Film esilinastus 2018. aastal Berliini filmifestivalil ja linastus ka sama aasta PÖFFil.

Marõsja Nikitjuk "Kui puud langevad" Autor/allikas: Kaader filmist

- "Värav" on Volodõmõr Tõhhõi parajalt pöörane mõistujutt, mille puhul on raske isegi öelda, kas see on fantastiline must komöödia, õudusfilmi elementidega apokalüptiline tragöödia või hoopis midagi kolmandat. Vanaema Prisja, tema tütar Slava ja tütrepoeg Vovtšõk elavad oma igapäevast elu jumalast hüljatud Tšornobõli keelutsoonis, kus võib kohata ainult metsloomi, russalkasid ja stalkereid – maailmas, kus segunevad müütiline ja reaalne.

Film esilinastus 2017. aasta PÖFFi põhivõistlusprogrammis.

Volodõmõr Tõhhõi "Värav" Autor/allikas: Kaader filmist

Annetada saab, helistades filmide juures olevatel telefoninumbritel või kandes oma annetuse lisatud fondide arvelduskontodele.

Filmi "Kui puud langevad" autorid on palunud annetada raha otse Euroopa Filmiakadeemiale või Euroopa Filmiakadeemia, Rotterdami filmifestivali ja Amsterdami dokumentaalfilmide festivali poolt asutatud organisatsiooni The International Coalition for Filmmakers at Risk juures tegutsevasse fondi "Emergency Fund for Filmmakers", mis aitab hätta sattunud Ukraina filmitegijaid.

PÖFFi veebikino saab vaadata SIIT.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: