Kuula: Rooste ja Aimla avaldasid audioraamatu "Veel üks signaal surnud tähelt"

Siim Aimla ja Jürgen Rooste
Siim Aimla ja Jürgen Rooste Autor/allikas: Kaader videost

Kirjanik Jürgen Rooste ja muusik Siim Aimla andsid välja luule- ja džässiraamatu "Veel üks signaal surnud tähelt", mille tekstid on pärit Rooste luulekogust "Signaal surnud tähelt".

Rooste ja Aimla koostöö algas 2006. aastal, mil nad Göteborgi raamatumessil koos lavale sattusid. Hiljem on nad teinud koos mitmeid luule- ja muusikakavu, muuseas vedasid nad koos Birk Rohelennu, Jan Kausi ja Martin Sookaelaga aastatel 2010-2014 luule- ja džässiteatrit "Cabaret Interruptus".

2010. aastal lavastas Reeda Toots Paides Rooste ja Aimla kahasse kirjutatud folkloorse ainese ja rituaalidega põimitud tüki "Lauluväe rahvas" ning 2021. aastal mängiti Noorsooteatris nende koostöös sündinud Kitzbergi tõlgendust ja kooritükki "Libahunt". 2022. aasta augustis esietendub Aimla-Rooste rock-ooper "Lihulalaul".

Möödunud aasta märtsis salvestasid Rooste ja Aimla väikse luule- ja muusikakatkendi Klassikaraadio saate "Gogol" jaoks, millest sündis aga mõte sama materjaliga edasi minna.

Jürgen Rooste luulekogu "Signaal surnud tähelt" ilmus 2021. aastal.

Kuula audioraamatut:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: