Tartu tähistab taas ülemaailmset luulepäeva

Muusik ja luuletaja Kaisa Kuslapuu.
Muusik ja luuletaja Kaisa Kuslapuu. Autor/allikas: kuvatõmmis/Youtube

Esmaspäeval, 21. märtsil on tähistavad UNESCO kirjanduslinnad ülemaailmset luulepäeva. Tartus toimub sel puhul kultuuriklubis Salong programm luule ja muusikaga, kus üles astuvad Doris Kareva, andra Teede ning Jaan Pehk.

Luuleõhtu algab kell 18.00 ning selle juhatab sisse UNESCO kirjanduslinnade luuleline toetusavaldus Ukrainale.

Luulepäeva tähistamisest saavad osa võtta kõik soovijad, lugedes mõnda luuletust – kas oma loomingut, oma lemmikluuletust või midagi, mis parajasti kõnetab –, tegema lugemisest videosalvestuse ning saatma need kas faili või Youtube'i lingina korraldustoimkonnale aadressidel [email protected] ning [email protected], või postitama laupäeval luulepäeva Facebooki-sündmuse arutelu alla.

UNESCO on kuulutanud 21. märtsi ülemaailmseks luulepäevaks ja alates 2018. aastast tähistab seda Granada algatusel ühiselt suur osa kirjanduslinnade võrgustiku liikmeid, kajastades ühisettevõtmist mitmesugustes veebikanalites ning rahvusvaheliste pressiteadete kaudu. Tähistamise viis on igas linnas erinev ning lähtub kohaliku publiku ja kirjanduselu eripärast.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: