New Yorgis tähistatakse 50. korda Eesti kultuuripäevi

Curly Strings
Curly Strings Autor/allikas: Maris Savik

Eesti Kultuurifond Ameerika Ühendriikides korraldab New Yorgis 31. märtsist kuni 3. aprillini Eesti kultuuripäevi. Seekord tähistab festival juba oma 50. aastapäeva.

Festivali avab Virtual Match & Buy, mis viib kokku USA firmasid Ukraina pakutavate teenustega. Ka lõpuüritus, Collegium Musicale kontsert "Forgive Us, Ukraine", mis toob kuulajateni armastatud eesti heliloojate, sh Arvo Pärdi loomingut, annetab oma tulu Ukraina rahva heaks. 

Festivali üheks tipphetkeks võib pidada ooperibass Ain Angeri, fagotimängija Martin Kuuskmanni ning pianist Kristjan Randalu kontserti, kus lisaks teistele teostele tuleb maailma esiettekandele Tõnu Kõrvitsa uudisteos The Mystic Trumpeter".

Kontserte annavad ka Curly Strings, kes kultuuripäevade raames tuuritab ka Washington D.C-s ja Bostonis, ning Eesti räpimaailma tähed Nublu ja Gameboy Tetris. 

Kohal on Vanemuise teater etendusega "Head tüdrukud lähevad taevasse". Eesti disaini tutvustab videoloo kaudu Tallinn Design House. Eesti maitseid pakub Põhjaka restorani pop-up kohvik. 

Kunstist saavad külalised nautida Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna näitust "Pärandiluup", Tartu tänavakunsti näitust ning kohaliku kunstniku Uno Habakuke eestiteemaliste maalide näitust. 

Filmidest jõuab ekraanile "Kiik, kirves ja igavese armastuse puu", mille tegijad on kohal nii ise küsimustele vastamiseks kui ka festivali jäädvustamiseks. Muusikahuvilistel on võimalik vaadata Collegium Musicale dokumentaalfilmi "Unustatud rahvaste jälgedes".

Kogu festivali laiema teema Eesti kultuurist välismaal tõmbab kokku paneeldiskussioon, kus osalevad kultuuriminister Tiit Terik, NY Eesti peakonsulaadi kultuurireferent Jaanika Peerna, Toronto keskuse projektijuht Ellen Valter ning San Francisco Eesti Seltsi esindaja Tõnu Viitas.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: