Lastekirjanduse keskuses saab imetleda Iisraeli kunstniku Natalie Pudalovi näitust

Natalie Pudalovi illustratsioon
Natalie Pudalovi illustratsioon "Its Always Tea Time" Autor/allikas: Pressimaterjal

Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatakse teisipäeval eripärase käekirjaga Iisraeli illustraatori Natalie Pudalovi isikunäitus.

Natalie Pudalov sündis 1980. aastal Venemaal. Pärast Nõukogude Liidu lagunemist kolis tema pere elama Iisraeli, kus ta õppis Jeruusalemma kunsti- ja disainiakadeemias. Illustratsioonile spetsialiseerus Pudalov vahetusõpingute ajal Saksamaal Stuttgardi kunsti- ja disainiakadeemias.

Kunstnik teadis juba ülikoolis, et soovib edaspidigi tegeleda tekstide illustreerimisega. Vahetult pärast õpingute lõpetamist külastas ta rahvusvahelist Bologna lasteraamatumessi, kus tema armastus raamatukunsti vastu kasvas veelgi. Pärast ülikooli lõpetamist asus ta tööle vabakutselise illustraatorina ning on oma looming eest pälvinud mitmeid rahvusvahelisi auhindu.

Kunstniku stiili iseloomustab humoorikus, absurdsus ja eripärane vaatepunkt. Ideid kogub ta mitmesugustest allikatest, mille hulka kuuluvad loetud raamatud, külastatud näitused ja vaadatud filmid. "Kuid kõige rohkem inspireerib mind loodus, mida armastan üle kõige," lausus Pudalov. Tema humoorikat ja loodusest inspireeritud loomingut saavad huvilised lastekirjanduse keskuses avatud näitusel uudistada.

Näitusi saab imetleda keskuse lahtiolekuaegadel E–R 10–18 ja L 11–16.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: