NART avas konkursi kahele residentuurikohale Narva Veneetsias

NART kuulutas välja 2022. aasta suveks kaks residentuurikohta Narva Veneetsias, millega kaasneb ka 2000-eurone toetus kunstilise sekkumise loomiseks.
NART kuulutas välja 2022. aasta suveks kaks residentuurikohta Narva Veneetsias, millega kaasneb ka 2000-eurone toetus kunstilise sekkumise loomiseks. Autor/allikas: Aleksei Ivanov

Narva kunstiresidentuur ehk NART kuulutas välja 2022. aasta suveks kaks residentuurikohta nn Narva Veneetsias, millega kaasneb ka 2000-eurone toetus kunstilise sekkumise loomiseks.

NART alustab sel suvel eksperimenti luua kunstiresidentuuri satelliit Narva Kulgu piirkonda, mida kutsutakse ka Narva Veneetsiaks. Seal asub kitsaste kanalite süsteem, mida ääristavad paadigaraažide rivid. Garaažides toimetab kohalik kogukond. NART-i garaaž hakkab kandma nime Veneetsia saatkond ning selle eesmärk on leida tihedamat kontakti kohaliku kogukonnaga, muuta Kulgu nähtavamaks ja atraktiivsemaks ning anda kahele kunstnikule võimalus sellest inspireeruda ning luua kunstiline sekkumine just Narva Veneetsia jaoks.

Konkurss kahe residendi leidmiseks kestab kaks nädalat ja tähtaeg on 31. mail. Kunstnikud valib välja žürii.

Residentuurid toimuvad Narva Kulgu ehk Veneetsia garaažiboksis, mille NART enne elamiseks valmis seab. Garaaž saab olema küll pigem tagasihoidlike mugavustega, kuid seal saab teha endale süüa, magada, töötada ja nautida veeäärset elamist. Lähedal on välikäimla ning pesemisvõimalused on Narva kunstiresidentuuris pooleteise kilomeetri kaugusel.

Veneetsia kunstiresidentuurid põhinevad konkreetse projekti elluviimisel. Residentuuri ajal töötab kunstiresident välja kunstilise sekkumise, installatsiooni, sündmuse, näituse või muu tulemi, mis on mõeldud ja loodud just Narva Veneetsiat silmas pidades.

Mõlemad väljavalitud residendid saavad stipendiumi 600 eurot, ning mõlemad kunstnikud saavad ka oma kunstilise sekkumise produktsiooni jaoks 2000-eurose eelarve. Konkursi taotluses ootab NART võimalikult täpset plaani töö elluviimisest ja eelarvest.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: