Kultuuriministeeriumi uue taotlusvooruga toetatakse loovuurimusi

Kultuuriministeerium
Kultuuriministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kultuuriministeerium avas taotlusvooru, millest toetatakse kunsti-, disaini-, muusika-, audiovisuaal-, etenduskunstide, arhitektuuri- või kirjandusvaldkonnas tehtavaid loovuurimusi. Voor on avatud 27. juunini.

"Loovuurimus on teadusmaastikul väga vajalik väljund, mis ühendab loomingu ning uurimusliku teadustegevuse. Kultuuri- ja loomevaldkondades loovuurimusi toetades soovime luua nende projektide kaudu uusi teadmisi, kultuurivorme, loome- ja uurimismeetodeid või -tehnikaid. Sedalaadi projektid panustavad oluliselt ka uurimisvaldkondade ning ühiskonna ja majanduse arengusse," selgitas ministeeriumi strateegia- ja innovatsiooniosakonna juhataja Reelika Väljaru pressiteates.

Toetuse kasutamise tulemusel peab valmima loomepraktika või teos, loomeprotsess (näiteks tehnoloogiate, materjalide, mudelite, prototüüpide arendused), toode või teenus ning nende loomisel tekkinud uut teadmist edasi andev ja avav kirjalik analüüs. Toetuse maksimaalne summa on 40 000 eurot projekti kohta, taotlusvooru eelarve on 413 000 eurot.

Kultuuriministeerium ootab taotlema Eestis positiivselt välishinnatud teadus- ja arendusasutused, vajadusel võib taotleja kaasata projekti koostööpartnereid. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: