Arsise kellade ansambel võitis veebikonkursil esimese koha

Arsise kellade ansambel
Arsise kellade ansambel Autor/allikas: Viljo Pettinen

Kreekas tegutsev mittetulundusühing The Muse on kontserte, festivale ja konkursse korraldanud alates 2001. aastast, eesmärgiga tunnustada noori andekaid muusikuid. Sel aastal toimunud veebikonkursil anti Arsise kellade ansamblile esimene koht ansamblite kategoorias.

Aastal 2014 esitles ühing esmakordselt internetipõhist muusikakonkurssi, kus võitjad selgitatakse välja videoetteastete põhjal. Eestit esindas sel aastal konkursil Arsise kellade ansambel, kelle esituses kõlasid mitmed klassikalise muusika šedöövrid nagu Tšaikovski "Uinuva kaunitari valss", Händeli "Largo", Rimski-Korsakovi "Kimalase lend".  

Arsise kellade ansambli noorte koosseisud on välja kasvanud Arsise kellade koolist, mis pakub 5-26aastastele lastele ja noortele muusikalist huviharidust.

Lisaks kellamängule on kooli programmis solfedžo ja klaver. Igal kevadel ja sügisel võetakse kooli vastu uusi õpilasi, kes 4-aastase õppeprogrammi läbimisel saavad jätkata kellamänguga täiendõppes ja konkureerida Arsise kontsertansamblitesse.

Arsise kontsertansamblite dirigent on Aivar Mäe.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: