Klassikaraadio lähetab EBU Folk Festivalile ansambli Rüüt

Ansambel Rüüt
Ansambel Rüüt Autor/allikas: Jana Solom

7.-10. juulil toimuv Rudolstadti maailmamuusikafestival on Euroopa üks suuremaid suviseid folgipidusid, mille raames toimub tänavu ka EBU Folk Festival. Eestit esindab festivalil tänavu ansambel Rüüt.

EBU (Euroopa Ringhäälingute Liidu) Folk Festival toimub igal suvel ühe väljapaistva Euroopa folkmuusikasündmuse raames. Tänavu võõrustab seda rahvusvahelist muusikasündmust Rudolstadti maailmamuusikafestival, mis on Euroopa üks suuremaid suviseid folgipidusid. Selle raames toimuva EBU Folk Festivali programmis on artistid Austriast, Tšehhist, Soomest, Saksamaalt, Itaaliast, Lätist, Norrast, Poolast, Rootsist, Portugalist, Šotimaalt, Šveitsist ja Ukrainast ning Eestist.

EBU Folk Festivali esinejad on välja valinud ja festivalile lähetanud EBU liikmesmaade raadiojaamade toimetajad. Klassikaraadio lähetab tänavusele festivalile ansambli Rüüt, kes pidanuks esinema Rudolstadtis juba 2020. aastal, kuid festival on kahel aastal ära jäänud.

Ansamblis Rüüt mängivad Maili Metssalu (viiul, vokaal), Maarja Soomre (meloodika, kannel, vokaal), Juhan Uppin (eesti lõõtspill, kannel, vokaal) ja Jaan-Eerik Aardam (kitarr, vokaal). Ansamblil on mitmekesine repertuaar rahvamuusikatöötlusi ja omaloomingut, aluseks on eesti regilaul ja pillilood. Rüüt esineb Rudolstadti festivalil 8. juulil Burgterrasse vabaõhulaval.

Festivali kontserdid salvestab Kesk-Saksa Ringhääling (MDR) ja need kõlavad raadioeetris pea 30 raadiojaamas EBU raadiotevahelise koostööprojekti Euroraadio kaudu. Klassikaraadio eetris kõlavad EBU Folk Festivali kontsertide salvestused alates augustikuust.

EBU Folk sai alguse 1980. aastatel ja toimub tänavu juba 41. korda. Aastal 2016 toimus EBU Folk Festival Viljandis, Viljandi Pärimusmuusikafestivali ja Klassikaraadio koostöös. Eestit on EBU festivalil varasematel aastatel esindanud Mari Kalkun, Maarja Nuut, Puuluup, Tuulikki Bartosik ja Katariin Raska.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: