Tartu Uue Teatriga liitub näitleja Ilo-Ann Saarepera

Näitleja Ilo-Ann Saarepera.
Näitleja Ilo-Ann Saarepera. Autor/allikas: Gabriela Urm

Tartu Uue Teatriga liitub augustist näitleja Ilo-Ann Saarepera, kes mängib ka suvelavastuses "Serafima + Bogdan" ühte nimiosalist Serafimat.

"Ootan väga seda hullust ja poeesiat, mida Tartu Uus Teater kiirgab! Mängu tundmatute reeglite järgi ja veel tundmata maailmades," kommenteeris Saarepera. 

Läbi aastate on Tartu Uue Teatri põhijõud olnud teatriga pikaajaliselt seotud vabakutselised näitlejad. Teater ise on seda nimetanud virtuaalseks trupiks, sest oma trupi palkamiseks pole senini Tartu linn ega kultuuriministeerium vahendeid eraldanud.

2020. aasta sügisel liitusid seotud vabakutseliste seltskonnaga noored näitlejad Ekke Hekles ja Martin Kork ning näitlejad-lavastajad Elise Metsanurk ja Andreas Aadel.

"Seltskonna uuenemine on toonud palju uusi ideid ja rõõmu. Teater on noorte tulekust palju võitnud, meie omalt poolt saame pakkuda palju tegevust ja võimalusi kõike proovida," märkis Tartu Uue Teatri loovjuht Ivar Põllu. 

Ilo-Ann Saarepera õppis lavakunstikooli 28. lennus ja töötas pärast kooli lõpetamist neli hooaega Ugala teatris. Näitleja jääb endiselt kaasa tegema Ugala lavastustes "Kui sa tuled, too mul lilli" ja "Valged põdrad".

Lavakunstikooli lõpuaastal tegi Saarepera kaasa Tartu Uue Teatri ja Paide teatri koostöös sündinud diplomilavastuses "12 vihast". Eelmisel suvel esietendunud Tartu Uue Teatri Peipsiveere suvelavastuses "Serafima + Bogdan" oli näitleja kanda üks peaosi. Reedel alustavad Kolkjas Eesti teatriauhindadel esile tõstetud lavastuse "Serafima + Bogdan" viimased etendused. 

Tartu Uue Teatri algaval 15. hooajal on Ilo-Ann Saarepera esimene töö näitlejana samuti Ivar Põllu autorilavastuses "Stereo". Lavastuses muusikast ja üksindusest mängivad veel Elise Metsanurk, Ekke Hekles ja Andreas Aadel. Esietendus on toimub 30. septembril Tartu Uue Teatri suures saalis. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: