Tartu graafikafestival avab näituse Peeter Alliku teostega

PEETER ALLIK
PEETER ALLIK "Jõhvikate erastamine" 2012

Peeter Alliku nimeline Tartu graafikafestival avab neljapäeval kell 19 lõpuks ka näituse Peeter Alliku teostega. "Kodanikud, ärge muretsege. Absurdifestival jätkub" on avatud 2. septembrini.

"Kui kunstniku loomingulise kõrgaja küps meisterlikkus on kunstipublikule teada ja tuntud, siis selle näituse keskmesse on toodud noore Peeter Alliku linoollõiked," rääkis näituse kuraator Kristel Sibul.

"Juba mõõtmetelt väiksemates töödes ilmutab end kunstniku sotsiaalne närv ja absurditaju, kuid neis on ka palju nooruslikku lõbusust, romantikat ja optimismi. Teostuses omakorda võib märgata teekonda läbi katsetuste isikupärase käekirja väljakujunemiseni," jätkas ta.

"Kunstnik ise ei ole enam lõikamas lõputuna näivaid linoolivagusid ja vaatajale visuaalses pildikeeles elu veidrusi vahendamas. Kodanikud ei saa kunagi teada, milline näeks välja tänane elu ja ühiskond läbi allikliku absurdiprisma," selgitas Sibul.

"Nad saavad vaid edasi rühkida ja järgida kunstniku antud soovitust mitte muretseda, sest maailm on jätkuvalt täis kummastavaid ja absurdseid hetki, sest absurdifestival jätkub."

Näitus jääb avatuks 2. septembrini ja on külastatav Tartu lastekunstikooli Jakobi galeriis teisipäevast reedeni kell 13–18.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: