Tartus toimub nädalalõpul seitsmes Aparaaditehase festival

Aparaaditehase festival aastal 2019.
Aparaaditehase festival aastal 2019. Autor/allikas: Kiur Kaasik

Tartus toimub 26. augustist 29. augustini seitsmendat korda Aparaaditehase festival, mis saab neljapäeval alguse hoovipeoga ja lõppeb laupäeva öösel Elektriteatri öökinoga Kastani tänaval.

Aparaaditehase festivali tavapärane osa on laupäevane tänavaturg, mis ühendab endas Müürilille täika, Ajuokse alternatiivkunstituru, Psühhoteegi vinüülpaadituru ja Plantariumi taimevahetusturu.

Lisaks saab kolme päeva jooksul osa arvukatest muusikalistest etteastetest, tantsuetendusest, erinevatest tuuridest ja töötubadest ning öise vööndi pidudest. Teiste hulgas astuvad festivalil üles näiteks muusikud Marten Kuningas, Raul Ojamaa ja Jaakko Eino Kalevi Soomest.

Seekordse Aparaaditehase festivali sees toimub lisaks kaks eraldi festivali: Psühhodisko konverents ja Aparaaditehase Avatud Kultuuriplatvormi raames toimuv Olemus/Festival.

Psühhodisko konverents toob publikuni plaadimaailma poeetika ning eetikaga seotud näituse, helirännaku, filmilinastuse, laada, kontserdi ja vestlusringi ja Olemus/Festival koondab endasse kujutava kunsti, performance-kunsti, live-muusika ja teemapeod.

Kunstihuvilised saavad reedese Galeriide öö tuuritada tehase ja lähiümbruse galeriides ning pop-up näitusepaikades. Festivalilt ei puudu ka tänavatoitlustajad ja käsitööõllede pakkujad.

Festivali programmi kohta saab lisateavet Aparaaditehase kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: