Galerii. Andres Koort ja Urmo Raus avasid ühise maalinäituse "69"

Karjamaa galerii avas neljapäeval Andres Koorti ja Urmo Rausi maalinäituse "69", mis on kahe 1969. aastal sündinud kunstniku esimene ühisnäitus Eestis.

Tegu on läbilõikega kahe eesti kunstniku erinevate perioodide maaliloomingust. Mõlema kunstniku loomingut iseloomustab ühisosana idamaisele maastikumaalile omane avatud ruumikäsitlus – kosmogoonsus  ja materjalitundlikus, seisab näitust tutvustavas tekstis.

Kui sellisele maalikäsitlusele, mingit analoogi otsida, siis tasub heita pilgud eesti kunstiruumist kaugemale, nii varasemate perioodide kunstiarengutesse Lõuna-Euroopas, kus maalimaterjalist sai omaette emotsionaalse tasandi väärtus – visuaalne poeesia. Nii Koorti kui Rausi jaoks on maalimine meditatiivne protsess ja iga maali võib vaadelda kui meelelist hetkeseisundit – meditatsiooni.

Karjamaa galerii on aastast 2016 tegutsenud projektipõhine eragalerii. Näitus on avatud 26. augustist 18. septembrini aadressil Poordi 1 Tallinnas, kolmapäevast laupäevani kell 14.00–18.00 ja eelneval kokkuleppel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: