Eesti kirjaniku ja Ukraina kunstniku koostöös ilmus lasteraamat "Mustikas ja maruline jooks"

"Mustikas ja maruline jooks" Autor/allikas: Anna Ryazanova

Eesti kirjaniku Marge Pärnitsa ja Ukraina kunstniku Anna Ryazanova koostöös ilmus raamat "Mustikas ja maruline jooks", mis räägib loo ühe koera kodust ärajooksmisest ja sinna tagasijõudmisest.

Kevadel Harkivist Tartusse elama kolinud kunstniku Anna Ryazanova jaoks oli Pärnitsa loole piltide tegemine esimene illustreerimiskogemus. Ukrainas töötas Ryazanova aastaid sisekujunduse alal, tegeledes freskode ja 3D-visualiseerimisega. Lasteraamatu "Mustikas ja maruline jooks" illustratsioonid valmisid akvarelltehnikas.

"Hakkasime küll lasteraamatut koos tegema, kuid võib öelda, et tänu Anna illustratsioonidele valmis hoopis väike kunstialbum. Lugu ise on lihtne ja napisõnaline, aga kunstnik on sellele lisanud hulgaliselt pisidetaile, mis võivad vaataja peas sootuks uue loo käivitada," kirjeldas Marge Pärnits. 

Eestikeelse raamatu keeletoimetaja oli Mari Tuuling ja küljendaja Maarja Roosi. Lähinädalatel ilmub raamatust ukrainakeelne versioon, mis on mõeldud Eestis elavatele Ukraina lastele. Ukrainakeelse tõlke on teinud Alina Paas. 

"Mustikas ja maruline jooks" on teine lugu koerast nimega Mustikas. Sarja esimene osa kannab nime "Must kass ja Mustikas" ning see ilmus 2020. aastal. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: