Kontserdisari "Avasta!" toob kuulajateni Valentõn Sõlvestrovi loomingu

Valentõn Sõlvestrov
Valentõn Sõlvestrov Autor/allikas: Pressimaterjal

Eesti Kontserdi algatatud kontserdisari "Avasta!" keskendub käesoleval aastal erinevatele heliloojatele. Sel nädalal toimuvad Ukraina helilooja ja pianisti Valentõn Sõlvestrovi 85. sünnipäevale pühendatud kontserdid. Teoseid esitab pianist Hando Nahkur.

Ettekandele tulevad Bagatellid op. 1–5 ning "Kauge muusika". "Sõlvestrovi Bagatellid ja "Kauge muusika" on tunnete ja mõtete improvisatsioon, mille keskpunktiks on imeliste meloodiate arendamine ajatus heliruumis", kirjeldas pianist Hando Nahkur. 

Sõlvestrovil on Eestiga mitmeid seoseid: ta on korduvalt oma muusikat siin esitamas käinud ning 2008. aastal temast loodud dokumentaalfilmi "Dialoogid" režisööriks on eestlane Dorian Supin. Samuti on helilooja seotud Arvo Pärdiga, kes on Sõlvestrovi nimetanud kaasaja kõige huvitavamaks heliloojaks, nende loomingulisel teel on rida puutepunkte ja neid seob läbi elu kestnud mõttekaaslus ning sõprus. 

Kava tuleb ettekandmisel kolmes kontserdisaalis: 15.11 Vanemuise kontserdimajas, 16.11 Jõhvi kontserdimajas ning 17.11 Estonia kontserdisaalis.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: