Otseülekanne lõppenud: Tallinnas toimua Euroopa filmitööstuse innovatsioonifoorum

Industry@Tallinn & Baltic Event 2022
Industry@Tallinn & Baltic Event 2022 Autor/allikas: Raul Mee

Tallinnas toimus teisipäeval Europe in Focus: Industry Innovation Forum Tallinn 2022, kus jagasid oma kogemusi ja väitlesid Euroopa filmitööstuse kriisist välja toomise strateegiate üle filmiinvestorid, virtuaaltootmise ekspertid ning Web3 ja Metaversumite esindajad.

Esinejate hulka kuulusid globaalne filmiinvestor ja finantsekspert Elisa Alvares, kes on nõustanud filmitegijaid Hollywoodi suurstuudiodest nagu Disney, Lionsgate, Focus Features kuni sõltumatute filmifondideni ja juhtinud filmiinvesteeringuid üle 800 miljoni dollari. Oma kogemusi jagasid HBO hittseriaali "House of Dragon" virtuaaltootmise nõustaja Louisa Bremner, Euroopa ühe olulisema Metaversiumi arendaja Zoan tegevjuht Marko Martiskainen ning "Obi-Wan Kenobi" sarjas nii Darth Vaderile kui Luke Skywalkerile hääle andnud Ukraina iduettevõtte koostööjuht Anna Bulakh.

Visioonifoorumi lõpetas vestlusring Kellogg's School of Management innovatsiooniprofessor ning mitmeid valitsusi ja suurettevõtteid nõustav innovatsiooniekspert Robert Wolcottiga. Poolepäevase konverentsi avasid kultuuriminister Piret Hartman ja Euroopa Komisjoni Creative Europe MEDIA juht Lucia Recalde.

"Hiljutine plahvatuslik debatt Eesti filmirahastuse, filmipaviljoni kui digipoliitika ümber on tõestanud, et eelkõige vajab nii Eesti ning samuti Euroopa audiovisuaaltööstus digiajastu ja teadmata perioodiks jätkuva energia- ning tarbijakriisiga toimetulekuks radikaalselt uusi oskusi, turu trendidest ette vaatavat poliitikakujundamist ning samuti julget arenguvisiooni," kommenteeris foorumi kuraator Sten-Kristian Saluveer. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: