Tartu Elektriteatris näidatakse Aliona van den Horsti ja Filip Remunda dokumentaale

"Tšehhi unelm" Autor/allikas: Kaader filmist

Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi raames linastuvad 28. ja 29. november Tartu Elektriteatris Aliona van den Horsti ja Filip Remunda dokumentaalfilmid kanadest, ostuhullusest Tšehhis ja Eestiga seotud armulugu sõjatandrilt.

Filip Remunda filmiõhtul tuleb näitamisele kaks filmi: koroonaviiruseaegne perega maale kolimise lugu "Kanad, viirus ja meie" (2021) ning tema koolilõputöö "Tšehhi unelm" (2004). Viimases korraldavad filmitudengid suure reklaamikampaaniale olematule hüpermarketile, mida esitleti pilkupüüdvate sõnumitega: "Ärge minge!", "Ärge kulutage!" Poe avamisele saabusid aga tuhanded inimesed, kes tormasid innukalt odavat kaupa ostma. Kui selgus, et kaubamaja oli vaid fassaad, mille taga polnud muud kui roheline väli, tundsid paljud end solvatuna ja ninapidiveetuna. 2021. aasta lõpus valiti "Tšehhi unelm" Euroopa Filmiakadeemia poolt viimase 30 aasta olulisima Kesk- ja Ida-Euroopa filmi hulka. 

Hollandi režissöör Aliona van der Horsti värskeim film "Pööra end päikese poole" (2021) käsitleb ajalugu ja mälu läbi tütre, kes uurib oma teises maailmasõjas osalenud isa minevikku. Filmi on palju kiidetud arhiivikaadrite kunstiliselt oskusliku kasutamise eest ning see pälvis preemia ka viimasel Pärnu filmifestivalil. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: