Galerii. Tallinna Linnateatri uue maja sarikapidu

Kolmapäeval oli Tallinna Linnateatri asutaja Voldemar Panso sünniaastapäev ja samal päeval toimus ka Linnateatri uue maja sarikapidu.

Linnateatri uue maja ja ühtlasi kogu IX kvartali arenduse (Lai 23/25//Laboratooriumi 12) arendusprojekti käigus ehitatakse välja Laia ja Aida tänava vaheline kvartal koos Põrgulava laiendusega.

Muinsuskaitse nõudeid arvestades valmib teatrile kaks uut hoonet ja rekonstrueeritakse ka olemasolevad, nii et kahest sisehoovist moodustub terviklik kompleks.

Kuna kvartali ajalugu ulatub 14. sajandisse ja tänavavõrk IX kvartali ümber pärineb 16. sajandist, järgivad Aida tänava äärde rajatavad hooned ja Põrgulava ajaloolist tänavafronti ja unikaalset hoonestruktuuri. Uute saalide peasissepääsud tulevad Laia tänava ja Aida tänava nurgale, nii et teatri külastajal oleks võimalus läbida ka ajaloolist hoonestust, mis taastatakse võimalikult suures mahus.

Uuenevast Põrgulavast saab 350-kohaline teatrisaal, sisehoovi rajatakse vabaõhulava, mis võimaldab Linnateatril jätkata suveetenduste traditsiooni. Ka kõik teised mängupaigad saavad ehitustööde käigus korda. Ühtekokku lisandub ajaloolise IX kvartali väljaehitamisega teatrisse ja suvelavale kokku 620 kohta.

Tallinna Linnateatri uus maja sai nurgakivi tänavu 13. veebruaril, Linnateatri sünnipäeval. Ehitustööd kestavad kuni 2023. aasta detsembri lõpuni, sisustus ja tehnika paigaldustööd lõppevad jaanuaris 2024.

Linnateatri hoonete ideekavandi autor on Salto AB OÜ, hooned projekteeris Salto Arhitektuuribüroo koostöös Projektipea OÜ-ga ja ehitustöid teostab Ehitus5ECO.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: