Sveta baaris esineb legendaarse Factory Recordsi üks põhibände Section 25

Madchesteri skeene olulise tõukejõu, legendaarse Factory Recordsi üks viimaseid originaalansambleid Section 25.
Madchesteri skeene olulise tõukejõu, legendaarse Factory Recordsi üks viimaseid originaalansambleid Section 25. Autor/allikas: promomaterjalid

Laupäeval, 3. detsembril esineb Sveta Baaris Madchesteri skeene olulise tõukejõu, legendaarse Factory Recordsi üks viimaseid originaalansambleid Section 25. Soojendajana astub üles The Lunacy of Flowers.

"Pungijärgne Manchester oli üks kõige loovamaid paikasid 80ndate Suurbritannias, muutes oma maa muusikat jäädavalt," kirjeldas plaadipoe Terminal juhataja Sander Varusk.

"Selle kese seal linnas oli innovaatiline ja mässumeelne Factory plaadifirma, mille esimeste gruppide seas olid Joy Division, Section 25 ja Durutti Column. Need grupid said kõik mõjukaks, kasvades koos Factoryga, tuuritades ja töötades koos," jätkas ta.

"Kui Joy Divisionist arenes tantsumuusikat pioneeriv New Order, oli Section 25 sarnasel rajal, mõjutades tugevalt oma trummimasinate ja süntesaatorite juhitud uue suunaga 80ndate reivi, tantsurokki ja klubimuusikat."

Intervjuus tõdes Section 25 üks liikmeid, Vin Cassidy, et tol ajal ei tundnud nad mingil viisil seda, et nad lähevad ajalukku. "Mitmed aspektid Factory juures olid üsna frustreerivad, aga eks need hajuvad aja jooksul ja alles jääb kultuuriliselt ja kunstiliselt oluline ... tõeline pärand."

Soojendajana astub üles Londonist pärit, kuid Tallinnas resideeruv eksperimentaalse post-pungi ja industriaalmuusika segu projekt The Lunacy of Flowers, keda kohtab ka tihti klubides plaate keerutamas ning kohalikus IDA raadios ja globaalsema haardega NTS-is muusikat valimas.

Ürituse uksed avanevad kell 20.00, The Lunacy of Flowers alustab kell 21, Section 25 kell 22, pärast mida jätkavad Factory Recordsi ja The Haçienda kraamiga DJ-d Sander Varusk ja Luke Teetsov-Faulkner.

Factory plaafirma loo ja Haçienda klubi tõusu ja languse kohta saab lähemalt kuulata R2 "Popikroonikad" paari aasta tagusest saatest.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: