Selgusid Gustav Ernesaksa Fondi preemiate tänavused laureaadid

Dirigent Külli Lokko.
Dirigent Külli Lokko. Autor/allikas: Vikipeedia kasutaja Ukup / CC BY-SA 4.0

Eesti rahvuskultuuri fond annab esmaspäeval, Gustav Ernesaksa 114. sünniaastapäeval, Tallinna lauluväljaku klaassaalis üle rahvuskultuuri fondi Gustav Ernesaksa nimelise allfondi stipendiumid. Koorimuusika edendamise stipendiumi pälvib dirigent Külli Lokko ja õppestipendiumi koorijuht Kaur Pennert.

Külli Lokko pälvib stipendiumi kõrgetasemelise töö eest Eesti muusikaelu edendamisel ja Eesti muusika tutvustamisel üle maailma. Lokko on töötanud noorte lauljatega 30 aastat, korraldanud välisreise eri maailmajagudesse, osalenud rahvusvahelistel koorikonkurssidel ning korraldanud sadu kontserte  Eestis ja välismaal.

Stipendiumi laureaat juhatab Elleri Tütarlastekoori ja E STuudio noortekoori. Aastast 2010 on Külli Lokko Heino Elleri Muusikakooli noorteosakonna kooristuudio juhataja ning ta juhib E Stuudio koori-ja tantsukooli, mis avati 2018. aastal tema enda eestvedamisel.

Õppestipendiumi laureaat on noor dirigent Kaur Pennert, kes lõpetas 2020. aastal Tallinna Muusikakeskkooli kuldmedaliga. Praegu jätkab ta kooridirigeerimise õpinguid Eesti muusika- ja teatriakadeemias bakalaureuse 3. aastal professor Hirvo Surva käe all ning lisaks täiendab end orkestridirigeerimise alal. Pennert juhatab Tapa segakoori Leetar ja on Tallinna Rotary klubi segakoori abidirigent.

Fond annab stipendiumid pidulikult üle Tallinna lauluväljaku klaassaalis 12. detsembril algusega kell 19 toimuval kontserdil. Meeskoorimuusika klassikat laulavad Inseneride Meeskoor dirigent Kuldar Schütsi juhatusel ning Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor dirigent Andrus Siimoni juhatusel.

Gustav Ernesaksa Fondi asutasid 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Kooriühing, Eesti Meestelaulu Selts, Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Fondi eesmärk on väärtustada koorimuusikat. Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika edendamise stipendiumi ja õppestipendiumi. Peastipendium määratakse igal üld- ja noorte laulupeo aastal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: