Suri näitleja Eva Novek

Eva Novek
Eva Novek Autor/allikas: Rakvere Teatri arhiiv

5. jaanuaril suri 97 aasta vanuselt näitleja Eva Novek.

Eva Novek sündis 15. aprillil 1925. aastal Võrumaal. 1943. aastal lõpetas ta Võru gümnaasiumi ja asus Tallinnasse näitlemist õppima. 1950. aastal lõpetas ta Eesti Riikliku Teatriinstituudi II lennu ja siirdus tööle Lõuna-Eesti Teatrisse, kus töötas teatri sulgemiseni. Aastatel 1952–1953 töötas Eva Novek Ugalas ja seejärel asus tööle Rakvere Teatrisse, kus töötas kokku 36 aastat (1954–1990). Rakverelasena elas Eva Novek ka hiljem teatri tegemistele kaasa ning osales mitmes teatri ettevõtmises ja lavastuses.

Kollegide sõnul oli oli Eva Novek inimesena väga naeruhimuline ja heatahtlik ning noorematesse kolleegidesse suhtus ta alati emaliku hoolitsusega.

Noveki märkimisväärsemad rollid olid Tom Sawyer lavastustes "Tom Sawyeri seiklused" ja "Vikerkaar jõel" (1956, 1957, lavastaja Paul Kilgas), Maria Stuart lavastuses "Maria Stuart" (1960, lavastaja Kulno Süvalep), Olga lavastuses "Kolm õde" (1971, lavastaja Natalia Petrova), Gertrud von Tiesenhausen lavastuses "Rakvere romanss" (1982, lavastaja Raivo Trass), Vanaema lavastuses "Libahunt" (1986, lavastaja Mikk Mikiver), Helene Ambur lavastuses "Koduvõõrad" (1987, lavastaja Madis Kalmet).

Eva Novekit on hinnatud 1980. aastal Eesti NSV teenelise kunstniku aunimetusega. Ta oli pikaaegne Eesti Teatriliidu liige ja Eesti Näitlejate Liidu auliige. Tema viimaseks teatritööks jäi naishääl Tiit Aleksejevi "Leegionärides" (2013, lavastaja Madis Kalmet).

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: