Vanemuise teatri draamatrupp jagas kolleegipreemiaid

Vanemuise draamatrupi kolleegipreemiad said Andres Mähar, Marika Barabanštšikova, Priit Strandberg, Maria Annus ja Veiko Porkanen.
Vanemuise draamatrupi kolleegipreemiad said Andres Mähar, Marika Barabanštšikova, Priit Strandberg, Maria Annus ja Veiko Porkanen. Autor/allikas: Iris Viru

Vanemuise draamatrupp jagas kolleegipreemiaid, kus võidutses lavastus "Tõrksa taltsutus".

Vanemuise draamatrupp kogunes koosviibimisele, mille käigus toimus ka traditsiooniline kolleegipreemiate hääletus läinud aasta parimate väljaselgitamiseks.

Selge favoriidina eraldus teistest lavastustest Priit Strandbergi töö William Shakespeare´i "Tõrksa taltsutuse" lavaletoomisel, mis noppis parima lavastuse preemia.

Ka nais- ja meespeaosatäitjate tiitlid läksid selle lavastuse kesksete rollide täitjatele, Maria Annusele, lisaks ka roll lavastuses "Kõik minu emast", ning Veiko Porkanenile.

Parima naiskõrvalosatäitja tiitliga pärjati Marika Barabanštšikovat rollide eest lavastustes "Romeo ja Julia" ning "Kõik minu emast", parima meeskõrvalosatäitja tiitliga aga Andres Mäharit rollide eest lavastustes "Romeo ja Julia" ning "Tõrksa taltsutus".

Veel anti üle eripreemia, millega tunnustati meeldivat kolleegi. Selle tiitli pälvis lavastaja ja näitleja Priit Strandberg.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: